Všechny bankovní půjčky na jednom místě

V dnešní uspěchané době plné vysokých cen a špatné dostupnosti levných věcí, mají lidé problémy vyjít s penězi, natož bydlet ve svém domě či bytě, nebo si vycestovat na 14ti denní dovolenou. Začínající podnikatelé to mají těžké, a proto se častěji musí obracet na banky s prosbou o půjčku. Ať už se jedná o miliony či jen tisíce, u bankovních úvěrů je složitější půjčku získat. Bankovní půjčky pro začínající podnikatele jsou svízelné hlavně v tom, že podnikatel musí doložit příjem a jestliže si bere půjčku větší, musí ručit nemovitostí. My si povíme více o tom, jestli existují výhodné bankovní půjčky a na co si dát při zřizování pozor. V dnešní době můžeme půjčky rozdělit na bankovní a nebankovní. Nebankovní půjčky řešit nebudeme, zaměříme se jen na bankovní. Bankovní půjčky se zástavou nemovitostí jsou dnes běžnou praxí. Nejvýhodnější bankovní půjčka je řešena individuálně s každým klientem. Banky se snaží vyjít vstříc. Můžete tedy očekávat velké množství výhodných balíčků.

Druhy bankovních půjček

Bankovní půjčka online je v dnešní době zcela běžná a nutná, proto aby mohla banka správně fungovat. Nyní neexistuje banka, která by neměla na internetu stránku se svými podmínkami. Bankovní neúčelová půjčka má výhodu v tom, že nemusíte dokládat na jaké účely úvěr potřebujete, bohužel ani zde není vše růžové, většina těchto neúčelových úvěrů má mnohem vyšší úrok, než účelová půjčka, která má sice nižší úrok, ale jak už název napovídá, musíte doložit na co peníze potřebujete. Tato půjčka se většinou poskytuje na zboží, nemovitosti nebo služby.

Bankovní půjčka pro seniory je složitější, protože pro banky je tento druh klientů rizikovější, než třeba mladý člověk, který je zaměstnaný. Je zde pár podmínek, které musí senior splňovat. Musí pobírat starobní, invalidní nebo vysloužilí důchod, nemělo by mu být více než 68 let (tak to má nastavené Česká spořitelna), musí být občan ČR. Dále musí mít pojištění proti neschopnosti splácet, úrazu, nemoci nebo předčasnému úmrtí.

Výhody bankovní půjčky

Mezi vyložené plusy bankovní půjčky můžeme uvést hned na úvod lepší a nižší úrok, než je tomu u nebankovních půjček. Jenže nic není tak jednoduché. V České republice existuje mnoho bank, které půjčky nabízejí, a proto je zcela na místě upozornit, že je velice důležité přečíst si veškeré informace o dané bance. Protože konkurence je vysoká, tak se i na tomto trhu předhánějí firmy s lepším a hlavně výhodnějším úrokem a podmínkami. Další velké plus je určitě jednání a celkově lepší zacházení s klientem, než je tomu u nebankovních půjček. Stabilní banky, které mají v České republice jméno si zakládají na dobré pověsti a zacházení. Jestliže chcete půjčku předčasně splatit, většina bank vám za to nebude účtovat žádný poplatek. Dnes je také normální, že zprostředkování a následné vedení půjčky, je zcela zdarma. Rychlost je také jedna z priorit, například Raiffeisenbank vám peníze pošle do 24 hodin od sjednání půjčky. Česká spořitelna dokáže poslat až 5 milionů za 5 dní.

Zápory bankovních půjček

Zápory bankovních půjček
Každou půjčku, včetně těch bankovních by jste si měli před podepsáním důkladně spočítat.

Jestliže jste se rozhodli o půjčku v bance a máte nějaký vroubek z předešlého splácení, je velice malá pravděpodobnost, že půjčku opravdu získáte. Bankovní půjčka bez doložení příjmu je téměř nemožná. Banky chtějí předejít problémům s neschopností splácet. Jaké jsou tedy důvody zamítnutí bankovní půjčky? Hlavně tedy věk půjčujícího, nízký příjem nebo záznam v registru dlužníků. Další velké mínus je poměrně složité papírování, které je sice už mnohem menší než před pár lety, je to také díky tomu, že jsou půjčky možné zřídit online, ale stejně vás nemine ,,pohovor“ a plno podpisů a listin.

Bankovní půjčky se zástavou nemovitostí jsou běžné a týkají se hlavně lidí, kteří si chtějí půjčit větší obnos peněz. Neúčelová půjčka má větší úrok, pohybuje se zhruba kolem 15% p.a. (úrok za 1 rok).

Jak na žádost o půjčku

Pokud jste se rozhodli o půjčku v bance, je dobré si nejdříve s blízkou rodinou sednout a hezky probrat všechny možnosti a hlavně výši půjčky. Jestliže dáte dohromady všechny svoje příjmy a výdaje, můžete si snadno spočítat kolik vám poté zbude a zda vám bude stačit jen několik tisíc nebo více. Na internetu se dozvíte, které české banky nabízejí jaké služby a hlavně úroky. V dnešní době nabízejí bankovní půjčky nejvýhodnější půjčky banky, jako jsou Česká spořitelna, ČSOB, UniCredit bank nebo Raiffeisenbank. Jsou to stálice na českém trhu a patří mezi největší banky v ČR. Půjčka ihned na bankovním účtě je v dnešní době samozřejmostí, ale je dobré vše v klidu propočítat, neukvapujte se.

Připravte si všechny doklady, příjmy, ručení, protože v dnešní době je bankovní půjčka bez doložení příjmu skoro nemožná. Máte-li své peníze na účtě, nezbývá vám nic jiného než řádně a včas vše splácet. Pokud budete mít nějaké problémy se splácením nebo několik půjček najednou jsou dvě možnosti, buď se s bankou domluvíte a ta vám pozdrží nebo jinak upraví měsíční splátky, nebo vám nabídne tzv. konsolidaci půjček. Nebo budete soudně stíháni a bude se dluh řešit za pomocí exekuce. Všechny banky v České republice jsou proti těmto dlužníkům dobře pojištěni.

Konsolidace půjček - RePůjčka

Konsolidace
Ukázka toho, jak na svém webu nabízí Equa bank RePůjčky bez bankovních poplatků online.

Konsolidace půjček se malinko liší od jiného termínu nazývaného repůjčka. Je to spíše jen slovíčkaření. Jde o to, že pokud máte více půjček najednou jsou banky schopné sloučit je do jedné, kdy vlastně platíte menší peníze. U konsolidace se vám však může stát, že budete sice platit menší měsíční splátky, ale vyjde vás to na delší časový interval, a tím vlastně nic moc neušetříte. Česká spořitelna vám sloučí půjčky až do 600tis. Kč, zařídí vám menší papírování, bezpečnější splácení a již zmiňované menší měsíční splátky. Naopak například Equa bank nabízí repůjčky bez bankovních poplatků, sníží vám až 25% splátky a ponechá stejnou délku splácení.

Je však otázka, zda opravdu ušetříte, a nebo je to jen další reklamní trik. Pokud chcete bezpečnou a solidní firmu vsaďte spíše na klasické velké banky, které jsou na našem trhu několik let. Mladé a ambiciozní banky se předhání kdo jaké bance přetáhne klienty na svou stranu a nekoukají napravo nalevo. Ne všechny banky, ale chtějí z klientů sedřít kůži, a tak podle průzkumu například Air Bank nabízí na internetu opravdu ty služby, které následně klient také podepíše.

Shrnutí bankovních půjček

Nejlepší bankovní půjčky jsou ty s nejnižším úrokem, který se v současné době pohybuje kolem 10% p.a. u účelového a 15% p.a. u neúčelového úvěru. Bohužel jsme jedna ze zemí EU, která má takto vysoké úroky, v ostatních státech se úrok pohybuje standardně kole 7% p.a..

V České republice nyní existuje více než 14 bank, které nabízejí bankovní půjčky. Mezi ty novější patří Equa bank, Air Bank, mBank, ZUNO a Sberbank, u všech ale neplatí, že čím mladší banka, tím lepší podmínky. V nezávislém testu kdy bylo testováno několik bank, vyšlo ZUNO nejhůře a naopak třeba Raiffeisenbank nebo Česká spořitelna si vedli velice dobře. Nejlevnější bankovní půjčka vychází u Air Bank a Equa bank. Bankovní půjčky bez registru na serveru dlužníků, u bezproblémových klientů a u lidí se stálým příjmem jsou zcela běžně k dostání, bez jakýchkoliv problémů.