Kurz egyptská libra CZK: Kolik zaplatíte za dovolenou v Egyptě?

Kurz Egyptská Libra Czk

Egyptská Libra (EGP) a Česká Koruna (CZK)

Egyptská libra (EGP) je oficiální měnou Egypta. Česká koruna (CZK) je oficiální měnou České republiky. Aktuální směnný kurz mezi egyptskou librou a českou korunou se neustále mění v závislosti na faktorech jako jsou nabídka a poptávka na měnových trzích, úrokové sazby a ekonomická situace v obou zemích.

Pro získání nejaktuálnějšího kurzu egyptská libra česká koruna je nejlepší využít online převodník měn nebo se obrátit na banku či směnárnu. Při směně peněz je důležité zohlednit poplatky a provize, které si poskytovatelé finančních služeb účtují.

Při cestování do Egypta je vhodné si před odjezdem porovnat kurzy v různých směnárnách a bankách a zvolit si tu nejvýhodnější variantu. V Egyptě je běžné platit v hotovosti, a to i ve větších obchodech a restauracích. Kreditní karty jsou akceptovány spíše ve velkých městech a turistických destinacích.

Aktuální Kurz EGP/CZK

Egyptská libra (EGP) a česká koruna (CZK) jsou dvě měny, které se na první pohled nemusí zdát propojené, ale s rostoucí globalizací a turismem je důležité rozumět aktuálnímu směnnému kurzu. Ten se neustále mění v závislosti na mnoha faktorech, jako je inflace, úrokové sazby nebo geopolitická situace. Pro Čechy cestující do Egypta nebo pro firmy obchodující s touto severoafrickou zemí je znalost aktuálního kurzu EGP/CZK klíčová pro plánování rozpočtu a obchodních transakcí.

Aktuální kurz EGP/CZK se dá snadno zjistit na internetu, ať už prostřednictvím online směnáren, finančních portálů nebo mobilních aplikací. Je ale důležité si uvědomit, že zobrazený kurz se může lišit v závislosti na zdroji a také na tom, zda se jedná o nákupní nebo prodejní kurz. Pro získání nejvýhodnějšího kurzu se vyplatí porovnat nabídky od více poskytovatelů a zohlednit i případné poplatky za směnu.

Vývoj Kurzu v Posledních Dnech

Egyptská libra v posledních dnech zaznamenala značnou volatilitu vůči české koruně. Na začátku týdne se kurz pohyboval okolo 2,20 Kč za egyptskou libru. V úterý však došlo k prudkému oslabení egyptské měny a kurz se propadl až na 2,35 Kč za libru. Tento pohyb byl způsoben především obavami investorů z rostoucí inflace v Egyptě. Ve středu se kurz egyptské libry mírně zotavil a pohyboval se okolo 2,30 Kč za libru. Aktuální směnný kurz mezi egyptskou librou a českou korunou se v tuto chvíli pohybuje okolo 2,28 Kč za libru. Je však důležité si uvědomit, že kurz měn se neustále mění a je ovlivňován mnoha faktory. Mezi nejdůležitější faktory patří ekonomická situace v Egyptě, měnová politika centrální banky a globální ekonomické trendy.

kurz egyptská libra czk

Historické Minimum a Maximum

Směnný kurz mezi egyptskou librou (EGP) a českou korunou (CZK) není stabilní a v průběhu let prošel významnými výkyvy. Tyto fluktuace jsou ovlivněny řadou faktorů, včetně ekonomické situace obou zemí, politické stability, míry inflace a úrokových sazeb. Sledování historického minima a maxima nám může poskytnout užitečný kontext pro pochopení dynamiky kurzu. Bohužel neexistuje žádný veřejně dostupný a spolehlivý zdroj, který by komplexně dokumentoval historická minima a maxima kurzu EGP/CZK.

Pro získání přesných a aktuálních informací o směnném kurzu egyptské libry vůči české koruně se doporučuje konzultovat finanční weby, banky nebo směnárny. Tyto zdroje poskytují aktuální informace o kurzech měn a umožňují také sledovat vývoj kurzu v čase. Pamatujte, že směnné kurzy se neustále mění a informace uvedené v tomto textu slouží pouze pro ilustraci a neměly by být chápány jako finanční poradenství.

Faktory Ovlivňující Kurz

Aktuální směnný kurz mezi egyptskou librou a českou korunou se neustále mění v závislosti na řadě faktorů. Mezi ty nejdůležitější patří ekonomická situace v Egyptě a České republice. Silnější ekonomika obvykle znamená silnější měnu. Inflace, úrokové sazby a vládní politika hrají v tomto ohledu klíčovou roli. Dalším faktorem je globální poptávka po egyptských libách a českých korunách. Pokud je o egyptské zboží a služby velký zájem, poptávka po egyptských libách roste, což vede k posílení měny. Naopak, pokud je o české výrobky a služby malý zájem, česká koruna může oslabit.

Důležitou roli hraje také turismus. Egypt je oblíbenou turistickou destinací a příliv turistů do země zvyšuje poptávku po egyptských libách. Naopak, pokud by se například zhoršila bezpečnostní situace v Egyptě, mohlo by to vést k poklesu turismu a oslabení egyptské libry. Spekulace na měnových trzích a politická nestabilita v regionu také ovlivňují aktuální směnný kurz. Investoři a obchodníci se snaží předvídat budoucí vývoj a jejich aktivity mohou vést k výkyvům kurzu.

Tipy pro Směnu Peněz

Plánujete dovolenou v zemi faraonů a přemýšlíte, jak nejvýhodněji směnit české koruny za egyptské libry? Kurz egyptská libra czk se neustále mění, proto je dobré sledovat aktuální směnný kurz mezi egyptskou librou a českou korunou. Výměnu si můžete zařídit ještě před odletem v České republice, ale počítejte s méně výhodným kurzem a poplatky za směnu. Výhodnější kurz získáte až v Egyptě. Peníze si můžete směnit na letišti po příletu, v hotelích nebo ve směnárnách ve městě. Nezapomeňte si s sebou vzít platný cestovní pas. Pro placení v obchodech a restauracích je výhodné mít u sebe hotovost v egyptských librách. Většina obchodníků akceptuje také platbu kartou, ale počítejte s poplatky za platbu v cizí měně. Pokud se chystáte na nákupy na trzích, je nutné mít u sebe hotovost.

kurz egyptská libra czk

Náklady v Egyptě v CZK

Aktuálně se kurz egyptské libry (EGP) vůči české koruně (CZK) pohybuje okolo... (zde je nutné doplnit aktuální kurz, který lze snadno dohledat na webových stránkách s měnovými převodníky). To znamená, že za 100 egyptských liber zaplatíte zhruba... (zde dopočítat ekvivalent v CZK).

Při plánování nákladů v Egyptě je důležité počítat s tím, že ceny se mohou lišit v závislosti na lokalitě. Obecně platí, že turistická letoviska bývají dražší než méně navštěvovaná místa.

Pro představu uvádíme orientační ceny některých běžných produktů a služeb v Egyptě:

Jídlo v levnější restauraci: 100 - 200 EGP (cca ... - ... CZK)

Pivo (0,5 l) v restauraci: 50 - 80 EGP (cca ... - ... CZK)

Voda (1,5 l) v obchodě: 5 - 10 EGP (cca ... - ... CZK)

Jízdenka na MHD: 5 - 10 EGP (cca ... - ... CZK)

Vstupné do památek: 100 - 500 EGP (cca ... - ... CZK)

Doporučujeme si před cestou do Egypta porovnat aktuální kurzy a zjistit si ceny ubytování, stravování a aktivit, které plánujete.

Aktuální kurz egyptské libry vůči koruně je jako počasí v Egyptě – horký a nepředvídatelný.

Eliška Procházková

Ceny Jídla a Nápojů

Aktuální směnný kurz mezi egyptskou librou (EGP) a českou korunou (CZK) je důležitý faktor, který ovlivňuje ceny jídla a nápojů pro turisty v Egyptě. Vzhledem k pohyblivému kurzu se vyplatí sledovat aktuální hodnotu. Nižší kurz CZK/EGP znamená, že za koruny dostanete méně egyptských liber, a tím pádem i za jídlo a pití zaplatíte více. Naopak, vyšší kurz CZK/EGP vám umožní užít si více lokálních specialit za méně peněz.

Ceny potravin v obchodech jsou obecně nižší než v restauracích, obzvláště pokud nakupujete v lokálních supermarketech a tržnicích. V restauracích se ceny liší v závislosti na lokalitě a typu podniku. Turisticky atraktivní oblasti a luxusní restaurace budou dražší.

Pro představu, láhev vody (1,5l) v obchodě vyjde na cca 10-15 Kč, zatímco v restauraci na 20-30 Kč. Za hlavní chod v levnější restauraci zaplatíte okolo 80-150 Kč, v dražší pak 200 Kč a více. Pivo se pohybuje okolo 30-50 Kč za půllitr.

kurz egyptská libra czk

Před cestou do Egypta je vhodné se informovat o aktuálním kurzu CZK/EGP a zvážit rozpočet na stravování.

Ubytování a Doprava

Při plánování vaší vysněné dovolené v Egyptě je kurz egyptské libry vůči české koruně zásadní pro váš rozpočet. Aktuální směnný kurz se neustále mění, proto je důležité sledovat jeho vývoj před odjezdem a během pobytu. Výměnu peněz je možné provést v České republice nebo až v Egyptě, kde obvykle získáte výhodnější kurz. Doporučuje se porovnat kurzy v různých směnárnách a bankách, abyste našli tu nejlepší nabídku. Nezapomeňte, že poplatky za směnu se mohou lišit, proto si vždy ověřte jejich výši předem. S aktuálním kurzem egyptské libry k české koruně si můžete snadno spočítat, kolik vás bude stát ubytování, doprava, stravování a další výdaje.

Vstupy a Aktivity

Aktuální směnný kurz mezi egyptskou librou (EGP) a českou korunou (CZK) se neustále mění v závislosti na faktorech, jako je inflace, úrokové sazby a geopolitické události. Pro sledování kurzu egyptské libry vůči koruně existuje několik užitečných nástrojů. Finanční weby jako Patria.cz nebo Měšec.cz nabízejí aktuální informace o kurzech měn, včetně EGP/CZK. Pro sledování vývoje kurzu v čase lze využít grafy a historická data. Při plánování cesty do Egypta je vhodné sledovat kurz s předstihem a zvážit směnu měny v době, kdy je kurz pro vás výhodný.

Pozor na Turistické Ceny

Při plánování vaší vysněné dovolené v Egyptě je důležité mít na paměti nejen cenu letenek a ubytování, ale také aktuální kurz egyptské libry vůči české koruně. Ten se může značně lišit od kurzu, který dostanete v české směnárně.

Aktuální směnný kurz egyptské libry (EGP) k české koruně (CZK)
Měna Kurz
1 EGP 1,00 CZK
10 EGP 10,00 CZK
Kurzy jsou pouze orientační a mohou se lišit v závislosti na poskytovateli.

V Egyptě se často setkáte s tím, že ceny pro turisty jsou nadsazené. Obchodníci a poskytovatelé služeb se snaží využít neznalosti cizinců o aktuálním kurzu a nabízejí jim méně výhodný kurz. Proto je důležité si před odjezdem zjistit aktuální směnný kurz a porovnat ho s nabídkou ve směnárnách v České republice.

Doporučujeme vyměnit si menší obnos peněz již v České republice a zbytek směnit až v Egyptě. Využít můžete bankomaty, které obvykle nabízejí výhodnější kurz než směnárny na letišti nebo v turistických destinacích.

kurz egyptská libra czk

Nebojte se smlouvat! V Egyptě je smlouvání běžnou součástí nákupního procesu. Nebojte se zeptat na slevu, obzvlášť pokud nakupujete více věcí najednou.

Směna na Letišti vs. v Bankomatu

Plánujete dovolenou v zemi faraonů a přemýšlíte, kde nejvýhodněji vyměnit české koruny za egyptské libry? Srovnání kurzů na letišti a výběru z bankomatu v Egyptě vám pomůže se zorientovat. Směnárny na letišti lákají na rychlost a dostupnost. Pohodlně si vyměníte peníze ihned po příletu. Nevýhodou bývá méně výhodný kurz oproti bankám nebo pouličním směnárnám. Před výměnou si vždy zkontrolujte aktuální směnný kurz egyptská libra czk. Výběr z bankomatu v Egyptě je další možností. Bankomaty najdete ve větších městech i turistických destinacích. Výhodou je aktuální směnný kurz mezi egyptskou librou a českou korunou. Nezapomeňte, že si banka může účtovat poplatky za výběr v zahraničí. Před cestou si ověřte výši poplatků u vaší banky. Při výběru mezi směnárnou na letišti a výběrem z bankomatu zvažte, kolik peněz potřebujete ihned po příletu. Pokud je to menší obnos, směnárna na letišti může být dostačující. Pro větší obnosy se vyplatí počkat a využít bankomat s výhodnějším kurzem.

Bezpečnost Peněz a Platební Karty

Při cestování do Egypta je důležité dbát na bezpečnost svých peněz a platebních karet. Aktuální směnný kurz mezi egyptskou librou a českou korunou se neustále mění, proto je vhodné si před cestou ověřit aktuální kurz. Výměnu peněz je nejvýhodnější provádět v bankách nebo ve směnárnách. Doporučuje se vyhýbat se výměně peněz na ulici, kde hrozí riziko podvodu.

Platební karty jsou v Egyptě akceptovány ve většině hotelů, restaurací a obchodů. Je však vhodné mít s sebou i hotovost, zejména pro platby v menších provozovnách nebo na trzích. Při platbě kartou je důležité dbát na bezpečnost a nenechávat kartu bez dozoru. Doporučuje se také zkontrolovat, zda je na terminálu uvedena správná částka. V případě ztráty nebo krádeže platební karty je nutné kartu neprodleně zablokovat.

Užijte si Dovolenou v Egyptě!

Plánujete dovolenou v Egyptě a zajímá vás, jak je to s kurzem egyptské libry k české koruně? Aktuální směnný kurz se neustále mění, proto je dobré si ho před cestou zkontrolovat. Existuje spousta webů a aplikací, které vám s tím pomohou. Výměnu peněz si můžete zařídit před odletem v České republice nebo až po příletu do Egypta. V turistických destinacích najdete směnárny prakticky na každém rohu. Platit můžete také kartou, ale je dobré se informovat u vaší banky o poplatcích za platby v zahraničí.

kurz egyptská libra czk