Rohlik Knihobot: Revoluce v Podnikání s Knihami?

Rohlik Knihobot

Knihobot: Co to je?

Knihobot je služba od Rohlíku, která ti umožňuje jednoduše prodávat a kupovat použité knihy. Zapomeň na zdlouhavé vypisování inzerátů a složité domlouvání s kupujícími. S Knihobotem je prodej knih hračka. Stačí naskenovat čárový kód knihy, zvolit cenu a Knihobot se postará o zbytek. Knihu od tebe kurýr vyzvedne až domů a ty už jen čekáš, až ti peníze dorazí na účet.

A co když chceš naopak ušetřit a pořídit si knihy z druhé ruky? I v tomto případě je Knihobot tím pravým řešením. V nabídce najdeš tisíce titulů za skvělé ceny. Vybrané knihy ti pak Rohlík doručí až ke dveřím, a to už od dalšího dne. Knihobot je tak ideální službou pro všechny milovníky knih, kteří chtějí ušetřit peníze i čas.

Rohlik a Knihobot: Spojení sil

V posledních letech se rozmáhá trend sdílené ekonomiky a s ním i obliba online platforem, které propojují lidi s nevyužitými věcmi s těmi, kteří je potřebují. Jednou z takových platforem je i Knihobot, online antikvariát, který umožňuje uživatelům snadno a rychle prodávat a kupovat použité knihy. A právě Knihobot se stal novým partnerem Rohlíku, čímž se otevírají nové možnosti jak pro obě firmy, tak i pro jejich zákazníky.

Srovnání služeb Rohlík.cz a Knihobot
Funkce Rohlík.cz Knihobot
Prodej potravin Ano Ne
Prodej knih Knihobot (samostatná služba) Ano
Doručení do 90 minut Ano (pro vybrané lokality) Ne
Výkup knih Přes Knihobot Ano

Rohlik.cz, online supermarket s širokou nabídkou potravin a dalšího zboží denní potřeby, se neustále snaží rozšiřovat své služby a usnadňovat tak život svým zákazníkům. Spolupráce s Knihobotem je logickým krokem v tomto směru. Zákazníci Rohlíku si tak nyní mohou objednat knihy z druhé ruky přímo na Rohlik.cz a nechat si je doručit až domů společně s nákupem potravin.

Pro Knihobot znamená spolupráce s Rohlíkem rozšíření dosahu a oslovení nové cílové skupiny. Díky integraci do platformy Rohlíku se Knihobot dostane k milionům zákazníků, kteří by o něm jinak možná ani nevěděli. Zároveň získává přístup k logistické síti Rohlíku, což mu umožní nabídnout ještě rychlejší a spolehlivější doručení knih.

Spojení Rohlíku a Knihobotu je příkladem win-win situace, ze které budou profitovat obě firmy i jejich zákazníci. Zákazníci Rohlíku získají snadný a pohodlný přístup k široké nabídce použitých knih, zatímco Knihobot získá přístup k nové cílové skupině a logistickému zázemí Rohlíku.

rohlik knihobot

Jak služba funguje?

Knihobot je služba od Rohlíku, která vám umožňuje jednoduše prodávat knihy, které už nečtete. Celý proces je rychlý a bez starostí. Stačí zadat ISBN knihy do vyhledávacího pole na webu Knihobotu a hned uvidíte, zda ji vykupují a za kolik. Pokud se rozhodnete knihu prodat, Knihobot vám vygeneruje štítek na zásilku, kterou pak jednoduše a zdarma odešlete. Jakmile Knihobot knihu obdrží a zkontroluje, peníze vám pošle na účet.

Knihobot vykupuje širokou škálu knih, od beletrie přes naučnou literaturu až po dětské knihy. Nezáleží na tom, zda je kniha nová nebo starší, důležité je, aby byla v dobrém stavu. Knihobot si klade za cíl dát knihám druhý život a zároveň usnadnit lidem prodej knih, které už nepotřebují. Díky Knihobotu se tak knihy dostanou k novým čtenářům a vy si můžete udělat radost z volného místa v knihovně a peněz navíc.

Výhody pro zákazníky Rohlik.cz

Knihobot od Rohlik.cz přináší zákazníkům Rohliku celou řadu výhod. V první řadě je to pohodlí. Objednávku knih z druhé ruky zvládnete během pár kliknutí, a to přímo na stránkách Rohlik.cz, bez nutnosti registrace u Knihobotu. Knihy vám pak dorazí společně s vaším nákupem potravin, a to ve stejný den. Další nespornou výhodou je cena. Knihy z Knihobotu jsou až o 70 % levnější než nové knihy v knihkupectvích. Šetříte tak peníze i životní prostředí. Knihobot totiž dává knihám druhou šanci a bojuje proti jejich zbytečnému vyhazování. A co víc, nákupem knih z Knihobotu na Rohlik.cz podporujete dobrou věc. Část zisku z prodeje knih jde totiž na podporu knihoven a dalších vzdělávacích projektů.

Dostupnost a pokrytí služby

Služba Knihobot, kterou provozuje společnost Rohlik, je momentálně dostupná ve všech městech a obcích v České republice, kam Rohlik standardně doručuje. To znamená, že si můžete pohodlně objednat odvoz vašich nepotřebných knih z pohodlí vašeho domova prakticky odkudkoliv v ČR. Knihobot se postará o svoz knih, jejich ocenění a následný prodej. Výtěžek z prodeje pak putuje na váš účet, abyste si mohli pořídit nové knižní poklady. Pro více informací o dostupnosti služby Knihobot ve vašem regionu navštivte webové stránky Rohlik.cz nebo se obraťte na zákaznickou podporu Rohlik.

Ceny a balíčky Knihobot

Knihobot, služba od Rohlíku, nabízí pohodlný a ekologický způsob, jak prodat knihy, které už nečtete. Ceny a balíčky Knihobotu jsou nastaveny tak, aby byly výhodné pro prodávající i kupující.

rohlik knihobot

Za každou prodanou knihu získáte odměnu, která se liší podle jejího stavu a prodejní ceny. Knihobot nabízí dva typy balíčků pro odeslání knih: menší balíček pro 1-19 knih a větší balíček pro 20-50 knih. Cena za dopravu je zahrnuta v ceně balíčku a je hrazena kupujícím.

Prodej knih přes Knihobot je snadný a rychlý. Stačí si vytvořit účet, naskenovat čárové kódy knih, které chcete prodat, a vybrat si typ balíčku. Knihobot se postará o zbytek - od vyzvednutí knih až po jejich doručení kupujícímu.

Ekologický rozměr sdílení knih

Sdílení knih prostřednictvím platforem jako je Knihobot od Rohlíku, má nezanedbatelný ekologický rozměr. Každá kniha, která se díky sdílení dostane k dalšímu čtenáři, znamená menší zátěž pro životní prostředí. Produkce nových knih je totiž náročná na zdroje – od těžby dřeva na papír, přes energie na tisk a dopravu, až po obaly. Opakované využití již existujících knih tak šetří nejen peníze, ale i lesy, energii a snižuje emise skleníkových plynů. Navíc, sdílení knih podporuje udržitelnější spotřebu a vede k zamyšlení nad skutečnou hodnotou věcí. Místo hromadění zapomenutých knih v policích jim dáváme šanci potěšit další čtenáře a zároveň chráníme naši planetu. Služba Knihobot od Rohlíku tento proces zjednodušuje a zpřístupňuje široké veřejnosti. Díky intuitivní platformě a propojení s rozvozem Rohlík.cz je sdílení knih snadné a pohodlné.

Konkurence na trhu s knihami

Trh s knihami v České republice je plný zajímavých hráčů a služba Knihobot od firmy Rohlik do něj vnesla svěží vítr. Knihobot, specializující se na prodej a nákup použitých knih, si rychle získal oblibu u čtenářů, kteří hledají cenově dostupnější alternativu k novým knihám. Jeho příchod samozřejmě neunikl pozornosti zavedených hráčů, jako jsou například Kosmas, Luxor nebo Martinus. Tyto velké kamenné knihkupectví s dlouholetou tradicí a širokou sítí poboček se snaží držet krok s dobou a rozšiřují své online aktivity. Nabízí věrnostní programy, slevy a dopravu zdarma, aby si udržely své zákazníky.

Vedle tradičních knihkupectví se na trhu prosazují i online prodejci, jako je například Alza.cz. Ta se původně zaměřovala na elektroniku, ale postupně svůj sortiment rozšířila i o knihy. Alza.cz láká zákazníky na nízké ceny a rychlé dodání. Konkurence na trhu s knihami je tak stále napínavější a zákazníci z ní profitují. Mohou si vybírat z široké nabídky knih za příznivé ceny a využívat různé služby a výhody, které jim jednotlivé knihkupectví nabízejí.

rohlik knihobot

Budoucnost Knihobotu s Rohlíkem

Spolupráce Knihobotu a Rohlíku přináší revoluci do světa sdílení knih. Díky této službě si můžou milovníci literatury jednoduše a pohodlně vyměňovat knihy přímo u sebe doma. Stačí si objednat tašku Knihobotu spolu s nákupem potravin z Rohlíku. Do tašky pak vložíte knihy, které chcete poslat dál, a kurýr je při další objednávce vyzvedne. Knihy putují do skladu Knihobotu, kde jsou roztříděny a připraveny k dalšímu prodeji. Uživatelé tak šetří čas i peníze a zároveň dávají knihám druhou šanci. Služba je momentálně dostupná ve vybraných městech, ale Rohlík s Knihobotem plánují expanzi do dalších oblastí. Cílem je zpřístupnit tuto ekologickou a ekonomickou alternativu co nejširšímu okruhu čtenářů.

Uživatelské recenze a hodnocení

Knihobot, služba od Rohlíku, si mezi čtenáři rychle získala oblibu. Co na ni ale říkají sami uživatelé? Pojďme se podívat na recenze a hodnocení Knihobotu.

Na internetu najdeme spoustu pozitivních ohlasů. Uživatelé chválí především širokou nabídku knih, a to jak nových titulů, tak i starších vydání. Velkou výhodou je i možnost vyzvednutí knihy na jednom z mnoha výdejních míst Rohlíku. Díky tomu je Knihobot dostupný prakticky pro každého.

Pozitivně je hodnocena i samotná aplikace Knihobotu. Je přehledná, intuitivní a snadno se ovládá. Uživatelé oceňují i možnost sledování novinek, vytváření vlastních seznamů knih nebo sdílení tipů na čtení s přáteli.

Samozřejmě se najdou i tací, kteří mají k Knihobotu výhrady. Některým uživatelům vadí například absence možnosti platby kartou při vyzvednutí knihy. Jiní by uvítali širší nabídku e-knih.

Celkově lze ale říci, že Knihobot od Rohlíku sklízí mezi uživateli převážně pozitivní ohlasy. Jeho největšími přednostmi jsou široká nabídka knih, dostupnost výdejních míst a intuitivní aplikace.

Publikováno: 03. 07. 2024

Kategorie: podnikání

Autor: Lucie Kliková

Tagy: rohlik knihobot | informace o službě knihobot od firmy rohlik