Tesco půjčka

Tesco půjčka je nebankovní produkt, který nabízí společnost Home Credit a.s. ve spolupráci s obchodním řetězcem Tesco. Jedná se o spotřebitelský úvěr, který umožňuje půjčit si peníze na cokoliv, ať už potřebujete financovat novou televizi, dovolenou nebo nečekanou výdaj.

Výše půjčky a doba splatnosti

Půjčit si můžete od 10 000 Kč do 250 000 Kč. Doba splatnosti je flexibilní a pohybuje se od 12 do 84 měsíců.

Úroková sazba a poplatky

Úroková sazba se liší v závislosti na výši půjčky, době splatnosti a bonitě klienta. Pohybuje se od 7,99 % do 29,99 % ročně. Za vyřízení a vedení půjčky se neplatí žádné poplatky.

Jak si půjčit peníze v Tesco?

O Tesco půjčku si můžete zažádat online na webu Tesco nebo v kamenné prodejně Tesco. Žádost je jednoduchá a rychlá. Stačí vyplnit formulář a doložit dva doklady totožnosti. O schválení půjčky budete informováni do několika minut.

Peníze na účtu do 30 minut

Pokud je vaše žádost schválena, peníze na váš bankovní účet obdržíte do 30 minut.

Splácení půjčky

Půjčku můžete splácet měsíčními splátkami, které si sami zvolíte. Splátky se hradí inkasem z bankovního účtu.

Výhody a nevýhody Tesco půjčky

Výhody:

  • Rychlé a jednoduché vyřízení
  • Peníze na účtu do 30 minut
  • Flexibilní doba splatnosti
  • Možnost půjčit si peníze bez doložení příjmu

Nevýhody:

  • Vyšší úroková sazba oproti bankovním půjčkám
  • Poplatek za předčasné splacení

Pro koho se Tesco půjčka hodí?

Tesco půjčka se hodí pro ty, kteří potřebují rychle a jednoduše půjčit peníze a nevadí jim vyšší úroková sazba. Půjčka je vhodná i pro ty, kteří nemají možnost doložit příjem.

Alternativy Tesco půjčky

Pokud hledáte levnější alternativu, zvažte bankovní půjčku. Bankovní půjčky obvykle nabízejí nižší úrokové sazby, ale jejich vyřízení je složitější a trvá déle.

Než si půjčíte peníze

Předtím, než si půjčíte peníze, si důkladně rozmyslete, zda je to skutečně nutné. Půjčka je závazek, který je nutné splácet. Pokud si nejste jisti, zda budete schopni splácet měsíční splátky, raději si nepůjčujte.

Další informace

Více informací o Tesco půjčce naleznete na webu Tesco nebo v kamenné prodejně Tesco.

Důležité:

Tento článek slouží pouze pro informační účely. Nejedná se o finanční poradenství. Předtím, než si půjčíte peníze, si důkladně prostudujte podmínky dané půjčky a porovnejte nabídky více poskytovatelů.

Tesco Půjčka - za oponou: Jsou ty výhody opravdu výhodné?

Tak jsme si v tom udělali trochu jasno - Tesco Půjčka může být řešení v nouzi, když peníze potřebujete rychle a bez sáhodlouhého papírování. Ale není všechno zlato, co se třpytí. pojďme se teď trošku víc hrabat pod povrch a podívat se na pár věcí, které je dobré mít na paměti, než se pro Tesco Půjčku rozhodnete.

Úrok není všechno:  Uvidíte sice lákat na nízké úroky, třeba i 0% na prvních pár tisíc. Ale to je jen špička ledovce.  Úroková sazba u Tesco Půjčky se totiž může vyšplhat až ke skoro 30%. A to je třeba pořádně zvážit.  Dejme tomu, že si půjčíte 100 000 Kč a nesplašíte to hned.  S takto vysokým úrokem se může vaše půjčka vyšplhat klidně na dvojnásobek! Najednou už ta nová televize nebo vysněná dovolená není taková výhra.

Flexibilní splátky? S podmínkou:  Jasně, možnost rozložit splátky na delší dobu je super. Ale pozor, čím delší dobu splatnosti zvolíte, tím víc na úrocích zaplatíte. A to jsme už si řekli, že ty úroky nejsou zrovna kamarádi.

Půjčka bez doložení příjmu -  za co to stojí?  Zní to sice lákavě, že nemusíte dokazovat, kolik vyděláváte.  Jenže bankovní společnosti posuzují vaši schopnost splácet právě podle příjmu. Takže když ho nedoložíte, banka si tu jistotu pojistí vyšším úrokem.  V podstatě platí - čím méně o vás vědí, tím víc si za půjčku připlatíte.

Nečekané poplatky:  Dávejte si pozor na malá písmenka ve smlouvě. I když se inzeruje absence poplatků za vyřízení nebo vedení úvěru, může se tam schovávat třeba poplatek za  předčasné splacení.  Takže když byste třeba náhodou sehnali peníze dřív a chtěli půjčku splatit najednou, mohli byste za to ještě zaplatit extra.

Alternativy existují!

Než se vrhnete do náruče Tesco Půjčky, porozhlédněte se. Možná najdete lepší nabídky. Zkuste třeba:

Bankovní půjčku: Banky sice bývají opatrnější, ale úroky mívají nižší. Jen počítejte s tím, že vyřízení může trvat déle a budete muset doložit nějaké dokumenty.

Konsolidaci půjček: Máte víc úvěrů a nestíháte splácet? Sloučení do jedné půjčky s nižším úrokem vám může ušetřit spoustu peněz.

Kreditní karta: Dobrá na nenadálé výdaje. Ale pozor, s kreditkou je snadné se rychle zadlužit.

Půjčovat si je vážná věc

Ať už zvažujete Tesco Půjčku nebo jinou možnost, mějte na paměti, že půjčka je závazek. Než si půjčíte, pořádně si spočítejte, jestli na splátky opravdu budete mít.  A hlavně si půjčujte jen na to, co skutečně potřebujete.

Tesco Půjčka - Rady pro chytřejší borrowing (půjčování)

Trochu jsme si rozebrali výhody a nevýhody Tesco Půjčky a zjistili jsme, že není všechno tak růžové, jak to na první pohled může vypadat. Ale nezoufejte! Pokud jste se ocitli v situaci, kdy potřebujete peníze rychle, dá se i s Tesco Půjčkou pracovat chytře. Tady je pár tipů:

Půjčujte si jen tolik, kolik opravdu potřebujete. Odolat pokušení půjčit si víc, než je nezbytně nutné, může být těžké. Ale pamatujte, čím vyšší částku si půjčíte, tím víc přeplatíte na úrocích. Udělejte si realistický rozpočet a držte se ho.

Spočítejte si všechny náklady. Nezapomeňte započítat nejen úroky, ale i všechny potenciální poplatky, které se k půjčce můžou vázat. Může to být třeba poplatek za zřízení nebo za vedení úvěru. Díky celkovému součtu budete mít lepší představu o skutečných nákladech půjčky.

Zvažte dobu splácení. Delší doba splácení sice znamená nižší měsíční splátky, ale zase zaplatíte víc na úrocích. Zkuste najít rozumný kompromis mezi výší splátky a dobou splácení.

Máte ručitele? Pokud máte možnost sehnat ručitele, může vám to pomoct získat lepší úrokovou sazbu. Ručitel je totiž pro společnost poskytující půjčku zárukou, že dostane své peníze zpátky, i kdyby vy jste s splácením měli problémy.

Splácejte víc, než máte minimální platbu. Kdykoliv máte možnost, hoďte na splátku víc, než je jen minimální požadovaná částka. Tím pádem rychleji umoříte jistinu a snížíte celkové úrokové náklady.

Uvažujte o předčasném splacení. Předem si zjistěte, jestli si můžete půjčku splatit najednou bez poplatku za předčasné splácení. Pokud taková možnost existuje a vy třeba náhodou přijdete k penězům, může se vám to vyplatit. Úroky platit nebudete a zbavíte se závazku.

Půjčka jako poslední možnost

Než se uchýlíte k půjčce, zkuste vyčerpat všechny ostatní možnosti. Můžete prodat nepotřebné věci, domluvit se s věřiteli na splátkovém kalendáři nebo požádat o pomoc rodinu či přátele. Půjčka by měla být opravdu poslední resort.

Shrnutí:

Tesco Půjčka může být rychlým řešením v nouzi. Jen mějte na paměti, že to není levná záležitost. Půjčujte si chytře, rozmyslete si všechny kroky a hlavně si půjčujte jen na to, co skutečně potřebujete.

Publikováno: 01. 04. 2024

Kategorie: finance

Autor: Karel Čapek