VšechnyPůjčky.cz - Půjčky na jednom místě

Internetová stránka Všechny půjčky je projektem, který chce být hlavním a hodnotným zdrojem informací pro každého návštěvníka. Jak už název napovídá, jsou naším hlavním konceptem půjčky. Tím máme na mysli zejména dva základní typy půjček – bankovní půjčky, které poskytují finanční společnosti a instituce s bankovní licencí, a nebankovní půjčky, které poskytují fyzické či právnické osoby v rámci své podnikatelské činnosti. Rozhodně však nechceme být další Wikipedií ani stránkou plnou neforemných a nejasných frází. Raději bychom se chtěli zaměřit na to, aby zde opravdu každý návštěvník našel srozumitelnou a pochopitelnou odpověď na svou otázku ohledně půjček. Řada lidí ani dnes stále nechápe, jak doopravdy funguje produkt malá půjčka opravdu všem, nebo rychlá půjčka pro všechny, neboť jejich název může být zavádějící. Náš průzkum znalosti problematiky půjček a chuti k jejich využívání mezi obyvatelstvem nám jasně ukázal, které oblasti v tématu půjček lidé zajímají nejvíc a o kterých mají nedostatečné znalosti.

Hlavní témata projektu

Uživatelé internetu přirozeně nejčastěji hledají buď konkrétní typy půjček, o které mají ve své situaci zájem, nebo půjčky, které je možná oslovily formou reklamy, avšak nedaly jim dostatek informací, či všechny podstatné informace o tom, jak přesně fungují. Velký zájem o bližší informace dnes budí zejména půjčka všem i při exekuci, půjčky po telefonu všem, nebo půjčky bez úroků do výplaty. Velký zájem je obecně také o půjčky, kde opravdu půjčí všem.

Za tento stav mohou zejména neustále rostoucí ceny nákladů na život v kombinaci s propagovaným konzumním stylem života. Lidé si velmi jednoduše navyknou na určitý životní standard, ze kterého se jim při změně ekonomických podmínek k horšímu nechce slevovat. Proto často ve chvíli, kdy už je jejich peněženka skoro prázdná, začnou hledat záchranu ve formě půjčky. Hledají na internetu hesla jako „inzerce půjček, souhlasím se vším“, nebo „půjčky a úvěry všem“. Pokud už dluží bance, velmi často se zajímají o nebankovní půjčky, co půjčí všem, nebo obecně půjčky pro všechny.

Půjčky pro všechny

Svět půjček se může řadě z vás zvenčí zdát jako spletitá džungle, kde na každém kroku číhá zbytečně vysoký úrok, nebo rovnou nějaký podvod. A po pravdě řečeno byste nebyli daleko od pravdy. Není to však takto jednoznačné. Pravdou je, že trh s úvěry je obrovský, protože se do něj mimo banky zapojuje řada nebankovních společností, ale především menší fyzické či právnické osoby. Jejich reklamy často najdete nalepené na zastávkách, nebo sloupech veřejného osvětlení a moc vám toho neřeknou. Obsahují zpravidla slogan ve stylu: „půjčky dostupné úplně všem“ a telefonní číslo. V poslední době se hodně rozmáhá i tzv. půjčka SMS všem, kterou rádi využívají i podvodníci, kterým se však dá předcházet zkontrolováním telefonního čísla, které většinou odkazuje spíše, než na osobní telefon či pevnou linku, na nějakého předraženého robota. Právě před těmito problémy a podvody bychom chtěli varovat a zároveň ukázat seriózní část trhu s půjčkami, které jde opravdu o to půjčit vám peníze za férových podmínek.

Bankovní půjčky

ČSOB půjčka
Nabídka výhodné bankovní půjčky od ČSOB s názvem Flexi půjčka. Zdroj: csob.cz

Bankovní společnosti už dávno nejsou ti ustrnulí a konzervativní poskytovatelé úvěrů a hypoték, kteří jsou válcování různorodou nabídkou nebankovních společností. Bankéři si velmi rychle uvědomili potenciál úvěrového trhu a přizpůsobili svou nabídku aktuální poptávce. Některé menší banky se vydaly doslova do teritoria nebankovních společností, když se v jejich nabídkách objevila například malá půjčka opravdu všem, nebo dnes hodně žádané půjčky bez úroků do výplaty.

Rozhodly se tak pro velmi chytrý přístup k rizikovějším úvěrovým produktům – zaměřili se pouze na menší půjčky, kde je riziko velké ztráty pro banku výrazně nižší, než kdyby se rozhodla půjčit milion korun například osobě se záznamem v registru dlužníků, nebo klientovi v exekuci. Konkrétně Češi si navíc na drobné půjčky, které jim nabízejí pár tisíc navíc před výplatou, velmi rychle zvykli. Heslo „Půjčka pro všechny!“ tak většinou ze strany banky sice říká pravdu, ale nedělejte si příliš velké iluze o výši úvěru.

Nebankovní půjčky

Cetelem půjčka
Náhled na nabídku nebankovního úvěru od společnosti Cetelem. Zdroj: cetelem.cz

V prostředí úvěrů, které jsou zpravidla rizikovější pro jejich poskytovatele, bankovní společnosti prakticky nenajdete. Kralují zde menší i větší nebankovní společnosti, nabízející zajímavé i netradiční produkty. Taková půjčka všem i při exekuci, nebo bezůročné půjčky pro všechny jsou úvěry jen těžko dohledatelné v letáku některé z bankovních společností.

Na českém trhu se však tyto produkty těší oblibě a zejména malé půjčky do 50 tisíc Kč si Češi pořizují právě skrz nebankovní společnosti. Dalším případem, kdy míří lidé k nebankovním poskytovatelům půjček, jsou náhlé neplánované výdaje. Proč zrovna nebankovní forma? Ony to společnosti tak trochu prozrazují už ve svých reklamách na sloganech typu: „rychlá půjčka pro všechny.“ V bance si na vyřízení a schválení půjčky můžete počkat, ale když akutně potřebujete pár desítek tisíc, hodí se právě tyto půjčky dostupné úplně všem. Tyto nebankovní půjčky, co půjčí všem, mají i své nevýhody – například vyšší úrok, kterým se poskytovatel pojišťuje proti případné ztrátě.

Recenze půjček

Třetím dílem naší skládačky, která by měla pomoci zlepšit povědomí o půjčkách, úvěrech a hypotékách na českém trhu, jste vy návštěvníci. Umožníme vám vyjádřit se k jakékoliv bankovní či nebankovní společnosti, jež působí na českém trhu a sdělit nám i ostatním čtenářům vaše osobní zkušenosti s jakýmkoliv úvěrem. Budou nás zajímat zejména na první pohled skvělé půjčky, jakými jsou bezůročné půjčky pro všechny, nebo inzeráty typu: „půjčky a úvěry všem“.

Náš vlastní názor je totiž také jen subjektivní recenzí, kterou můžeme vystavět pouze na naší osobní zkušenosti s konkrétní společností. Pokud ale dáme dohromady řadu dalších názorů od vás, můžeme si udělat o jednotlivých společnostech mnohem lepší obrázek. Zjistíme, čí inzerovaná půjčka pro všechny je lživá, nebo kdo nabízí půjčky po telefonu všem s nesmyslným úrokem. A především se nám může podařit najít čistokrevné podvodníky, jejichž „nebankovní půjčky, co půjčí všem“ možná půjčí všem, ale za úrok hraničící s lichvou. Naopak ale najdeme i ty nejlepší úvěry na trhu.

Finanční pomoc

Možná si říkáte, proč vzniká další webový projekt, který má za cíl zmapovat tuzemský trh s úvěry. Jsme si vědomi, že nejsme první a pravděpodobně ani poslední. Maximálně se proto chceme zaměřit na unikátní neobecný přístup k tomuto tématu. Důvod našeho vzniku je pak jednoduchý. I přes to, že jsou na českém internetu o půjčkách popsány tisíce a tisíce řádků, řada Čechů stále o půjčkách nemá potřebné povědomí. Statistika říká, že v posledních 8 letech si aspoň jednou půjčil nějakou částku každý druhý občan ČR. Přesto více než polovina z nich nemá povědomí o svých úvěrech, aktuálních úrocích, ba ani o tom, jak dlouho ještě budou splácet. Zřejmě i proto se u nás tak dobře daří úvěrovým podvodníkům.

Není totiž nic snazšího, než nevědomého zákazníka nalákat na půjčky, kde opravdu půjčí všem. Velký barevný nápis „půjčka pro všechny“ zaujme v inzerci řadu osob, a byť si nakonec opravdu půjčí jen mizivé procento z nich, podvodníkům to k zajímavému zisku díky nesmyslným podmínkám splácení bohatě stačí.

Úvěrové podvody

Krádež peněz
Při výběru úvěru si dejte pozor na úvěrové podvodníky. Půjčte si jen od ověřených firem!

Alarmující počet úvěrových podvodů nesvědčí jenom o tom, že se na českém trhu s půjčkami rozmáhají ilegální praktiky. Svědčí to také o tom, že Češi nevěnují problematice půjček dostatečnou pozornost. I produkty jako rychlá půjčka pro všechny podléhají přísné úvěrové legislativě a mají svá omezení. Ani půjčka SMS všem nemůže být zcela libovolná. Vše svazují nařízení, jejichž znalost může být klíčem k odhalení podvodné nabídky už v zárodku. Jak už bylo jednou řečeno výše, typický scénář obsahuje člověka, který vyrazí na internet hledat zajímavou půjčku a začne heslem „inzerce půjček souhlasím se vším“. Snadnější cesta k pochybnému úvěru od ještě pochybnější osoby už přitom existuje jen těžko.

Proto jsme do projektu zařadili jako důležitý prvek i samotnou komunitu, která by nám měla pomoci odhalit podvodníky stejně jako solidní a fér půjčky, jež se vyplatí si vzít i v té nejhorší finanční nouzi. Jako v každém oboru i zde existují například půjčky dostupné úplně všem, které jsou opravdu smysluplně postaveny.

Nezávislé hodnocení půjček

Pokud jste dočetli až sem, stojíte na konci úvodu do našeho projektu. Jestliže vás zajímají další informace o bankovních a nebankovních půjčkách, neostýchejte se pokračovat do dalších koutů tohoto webu. Dozvíte se například, co jsou to ony bájné půjčky pro všechny. Máte na srdci něco, co nám chcete sdělit, nebo svou pozitivní/negativní zkušenost s libovolným typem půjčky? Neváhejte nás kontaktovat. Pokud jste z Prahy, doporučujeme využít službu nebankovní půjčky Praha, kde máte možnost získat výhodnou půjčku v praze a okolí.

Narazili jste na nebankovní půjčky, co půjčí všem, a nejste si jisti, zda jde o seriózní nabídku? Zkuste si projít recenze dané společnosti od našich návštěvníků a snad najdete uklidnění nebo potvrzení pro vaše obavy či podezření. Máte pocit, že si některá společnost, nebo typ půjčky nezaslouží kritiku, kterou zde dostává? Napište nám svou pozitivní zkušenost a my ji velmi rádi zveřejníme.

Na závěr bychom rádi prohlásili, že tento projekt neslouží k žádné placené propagaci žádných úvěrových ani hypotéčních produktů. Za texty o produktech a společnostech nejsme placeni a rovněž nemíníme pravdivou kritiku odstraňovat.